CONTROVENTO

Keskaegse Ladina kvartali südames, Katariina käigu käsitöömeistrite töökodade vahel, asub Tallinna vanim itaalia restoran Controvento. Controvento uksed on olnud avatud kõigile itaalia köögi austajatele 1994. aastast alates. Veerandsajandi jooksul on palju muutunud – itaalia toidukohti nii nagu muudegi rahvaste toidukultuuri tutvustavaid lokaale on Tallinnas teisigi. Kuid meie põhiväärtused on jäänud ikka samaks. Pakume traditsioonilisi itaalia roogasid, otsides samas uusi võimalusi, et külastajate maitsemeeled erksana hoida. Alaline külastaja teab, miks nädalalõpuks lauda ette broneerida.


BRONEERI LAUD

ASUKOHAST JA SAAMISLOOST

Controvento asub Vanalinna ajaloolises Ladina kvartalis Katariina käigus. Käik on saanud nime Katariina kiriku järgi, mis ehitati 13. sajandil. Nõukogude ajal oli Katariina käik suletud, praeguse restoranihoone ruumid renoveerimata ja kahjustatud, ning neid kasutati filmimaterjalide ladustamiseks. Pärast Eesti taasiseseisvumist avati Katariina käik linnarahvale ning tänu fondile „Hereditas“ ja kahele innovaatilisele itaalia ärimehele koostöös kohalikega saigi Controvento alguse. Controvento oli esimesi “läänelikke” restorane Tallinnas, tema külastajateks ka diplomaadid, poliitikud, kultuuriinimesed. Paljud neist on jäänud meie kliendiks tänase päevani.

MEIE MISSIOON

Me tahame sulle pakkuda traditsioonilise Itaalia köögi, hea veini ja parima teenindusega ehedaid emotsioone – rõõmu olemisest ja elust endast.

CONTROVENTO PERE

Controvento sündis mitme pere ettevõttena. Tänaseks päevaks on vanema generatsiooni kõrvale asunud restorani tegevust juhtima ka noorem põlvkond. Controvento pere pole ainult tema omanike ring; sellesse kuuluvad kõik meie restorani töös ja igapäevaelus osalevad inimesed. Me väärtustame ühtekuuluvustunnet ja koostööd, ühiste rõõmude ja murede jagamist, ja meid ühendab armastus itaalia köögi ja itaalia kultuuri vastu.

TEIE JA MEIE

Üksnes „meie“ vormis poleks Controvento’ t olemas. Me oleme, muutume ja ka areneme tänu Teile. Tahame Teile pakkuda traditsioonilise itaalia köögi, hea veini ja eeskujuliku teenindusega rõõmu ja meeldejäävaid emotsioone.

CONTROVENTO ERILISUS

Traditsiooniliste itaalia roogade valmistamine nõuab professionaalsust ja meisterlikkust. Kuid selleks, et restoran (ristorante – „energiat taastav“) elaks ja hingaks, on vaja veel midagi, mida pole võimalik sõnadesse panna ega menüüsse sisse kirjutada. Selle miski leiab külastaja oma roast ja veinist just sellel õhtul, just selles keskkonnas ja situatsioonis. Seda miskit peabki ikka ja jälle kogema. Selleks kutsumegi Teid taas tulema ja meid meie missioonis toetama.

TUTVU MENÜÜGA